ASIC Verification Engineer (Verilog)

№ 9705942  ·  27 декабря 2021, 20:43  ·  224 просмотра

Архивная вакансия

Кадровое агентство

JCat

Статус

Вакансия находится в архиве

Условия работы

Город

Санкт-Петербург, м. Московские ворота   –   на карте

Заработная плата

По договоренности

График работы

Полный рабочий день

Условия

- Official registration in accordance with the Labor Code of the Russian Federation;

- Opportunity to work in the leading company of the industry;

- Work in an international company;

- Assistance with employee relocation;

- Opportunity to use English every day at work.

Обязанности

- Develop functional models for analog and mixed-signal circuits using Verilog or similar languages

- Write verification specifications based on requited test cases

- Top level digital verifications

- Develop test benches in Verilog or similar languages/environments to verify the top level functions of full chips

- Run verification test benches and communicate results to the team for any fixes/improvements [#3454762#]

Требования к кандидату *

Образование

Среднее

Опыт работы

От 2 лет

Требования

- BA/BS Degree or higher in electrical engineering

- Experience with analog and digital circuit design

- Understanding of Analog schematic and experience with Cadence Virtuoso

- Experience with digital design languages, such as Verilog/SystemVerilog

Официант

от 60 000 руб.

Московская

Администратор клиники

от 45 000 руб.

Девяткино

Повар на производство

50 000 – 80 000 руб.

Купчино

Слесарь МСР (турбинист)

от 177 320 руб.

Автово

Ведущий бухгалтер по корпоративной отчетности

от 85 500 руб.

Площадь Восстания

Менеджер по продажам

25 000 – 100 000 руб.

Рыбацкое

Уборщица

от 12 000 руб.

Кировский завод

Продавец-консультант в ортопедический салон

от 50 000 руб.

Слесарь механосборочных работ

от 65 000 руб.