Junior digital marketer

№ 5748227  ·  31 марта 2020, 21:59  ·  1311 просмотров

Архивная вакансия

Прямой работодатель

АО "Телеком-проект"

Статус

Вакансия находится в архиве

Условия работы

Город

Дубна   –   на карте

Заработная плата

По договоренности

График работы

Полный рабочий день

Предоставляется

Проживание, обучение

Условия

News and marketing junkie, who loves the thrill of pitching top-tier technology media, writing a timely Medium post and managing client PR & marketing position promises to offer an exciting, fast-paced work environment, access to clients and the opportunity to grow within the firm

Обязанности

Participates in day-to-day media monitoring of client and industry news

Storytelling about our product

Managing social media marketing strategy for new clients and knowledge to use Facebook, Instagram, LinkedIn, Twitter and Youtube

E-Marketing management, blog posts, and landing page content creation

Brand internet monitoring

Follow-up interviews with customers

Webinar support

Newsletter and e-mail marketing

Editing web site content

Требования к кандидату *

Образование

Высшее

Опыт работы

От 1 года

Требования

Bachelor"s Degree or undergraduate students in related field (Communications, Marketing, Finance, Business or related field)

Excellent written and verbal communication skills in English

Ability to speak with clients, participate on conference calls and maintain high level of professionalism

Ability to quickly learn new processes

Инженер (по оперативным переключениям)

от 70 000 руб.

Дубна

Кладовщик

от 35 000 руб.

Дубна

Специалист бюро изготовления документации

от 45 000 руб.

Дубна

Помощник оператора

договорная

Дубна

Повар-сушист

от 50 000 руб.

Дубна

Маляр-отделочник

от 110 000 руб.

Дубна

Медник (Оборонный завод)

от 90 000 руб.

Дубна

Фрезеровщик

договорная

Дубна

Уборщик территории (дворник)

от 21 000 руб.

Дубна

Медицинская сестра

20 528 – 31 580 руб.

Дубна

* Требования, не связанные с деловыми качествами соискателя (например, пол или возраст), не являются обязательными!