Regional Business Analyst

№ 10324862  ·  9 июня 2022, 07:32  ·  14 просмотров

Архивная вакансия

Кадровое агентство

JCat

Статус

Вакансия находится в архиве

Условия работы

Город

Москва, м. Проспект Мира   –   на карте

Заработная плата

от 150 000 руб.

График работы

Полный рабочий день

Условия

- Unique opportunity to be responsible for expansion in other markets worldwide

- Attractive office location

- Work in multinational team with diverse stakeholders

- Competitive compensation package

Обязанности

Sales and market analysis

- Regular and ad-hoc reporting

- New employee onboarding, regular trainings

- Cross-sources analysis, cross-functional collaboration, Insightful analytics

- Data quality control, clients data cross-check, MR effectiveness.

- Analytical support for dive-deeps request of the regional performance [#3937816#]

Требования к кандидату *

Образование

Среднее

Опыт работы

От 3 лет

Требования

Strong analytical skills

- Previous experience in Big Pharma at least 3 years. Sales structure, pricing, secondary sales and market analysis, MR effectiveness

- Experience in analytics of distributors and pharmacy chains data

- SQL medium level (experience with MS SQL Server will be an advantage)

- MS Excel (incl. power query, power pivot), Power Point, VBA

- Good communication skills

- English intermediate level (both oral and written)

- High working capacity, neatness, attention to details, multitasking

Кладовщик (продукты питания)

95 000 – 110 000 руб.

Беговая

Литейщик на модельное/макетное производство

50 000 – 100 000 руб.

Чертановская

Бригадир (с бригадой)

договорная

Юго-Западная

Специалист по работе с клиентами (Рязанский проспект 46)

до 80 000 руб.

Рязанский проспект

Водитель-заправщик на авто компании (МКПП)

от 80 000 руб.

Нагорная

Фармацевт/Провизор в аптечный пункт при поликлинике (м. Сокольники)

от 66 000 руб.

Сокольники

Помощник печатника (флексопечать)

60 000 – 80 000 руб.

Авиамоторная

Гладильщица

договорная

Речной вокзал

Сборщик-комплектовщик

60 000 – 65 000 руб.

Домодедовская

Удаленный Тайный покупатель

15 000 – 20 000 руб.

Бибирево