Финансовый аналитик

№ 1198905  ·  26 июля 2013, 15:30  ·  115 просмотров

Архивная вакансия

Прямой работодатель

ООО "Эден Спрингс" (Eden Springs)

Статус

Вакансия находится в архиве

Условия работы

Город

Домодедово   –   на карте

Заработная плата

По договоренности

График работы

Полный рабочий день

Обязанности

Main responsibilities:

Financial reporting preparation

Company process control and analysis

Participating in budgeting and forecasting process, variances analyzing

Cashflow reporting

Follow up of companies ratios and KPI, Adhoc reports

Involvement in corporate projects

Требования к кандидату *

Образование

Высшее

Опыт работы

От 2 лет

Язык

Английский (Разговорный)

Требования

Higher education in Finance: Formal financial qualification of appropriate level (degree or similar)

Prior experience in Accounting / Finance function

Fast moving consumer goods (FMCG) industry experience is a plus

Solid skills in planning and costing processes to design and manage internal control systems

Thorough knowledge of European accounting & reporting principles

Good knowledge of financial control issues

Experience within a network organization is a plus

English is a must

Good analysis using the relevant systems and applications (1C is a plus, MS Office)

Perfect analytical skills

Good communication skills

Leadership skills

Balance the roles of being an integral part of the management team, but can also challenge the team without being isolated

Good organizational and planning skills

Ready to business trip

Специалист тех. поддержки (работа из дома)

25 000 – 28 000 руб.

Домодедово

Водитель (кат. С, D, E на КДМ)

от 80 000 руб.

Домодедово

Водитель такси

40 000 – 80 000 руб.

Домодедово

Кладовщик

50 000 – 75 000 руб.

Домодедово

Слесарь

договорная

Домодедово

Продавец-кассир (г. Домодедово, Каширское шоссе)

до 39 162 руб.

Домодедово

Кассир на линию в кафе

от 40 000 руб.

Домодедово

Охранник

договорная

Домодедово

Мерчендайзер на подработку в Водоснабжение

от 35 000 руб.

Домодедово

Мерчендайзер на авто (Домодедово, Барыбино, Растуново)

до 46 962 руб.

Домодедово

JobLab.ru  ›  Работа в Домодедово  ›  Прямые вакансии  ›  Финансовый аналитик

Финансы / Бухгалтерия / Банки